Loome, korraldame ja arendame suhteid klientide, kolleegide, meedia, valitsusasutuste ja avalikkusega juba üle 20 aasta

Sven Mikser peab end Rõivase valitsuse peaministriks

Taavi Rõivas on Eesti poliittaeva Tanel Padar – üks sai ootamatult peaministriks, teine võitis veel ootamatumalt Eurovisoni lauluvõistluse. Taavile meeldivad värvikirevad sokid, Tanelile tätoveeringud. Mõlemad on elukutselised elumehed – võtavad kõike täiega. Mõlemad on hingelt head, kuid loomult ulakad.

Kui esimest korda kuulsin Ämaris filmitud promoklipist tõusis näole muie – kas tõesti NATO lennukid?! Kas selline reklaam on ikka sobilik, piisavalt tõsine?! Kas lennukid olid tellitud ning kelle raha eest?!

Turvalisus on olnud pikka aega pigem IRLi ja tema eellaste teema – Vene tondiga hirmutamine ja hullutamine. Lugupeetud kindralite värbamine oli esimene äkkrünnak IRLi tagalasse, siis Eerik-Niiles Krossi ületõmbamine ning lõpuks mürtsukas reklaam sellest, kuidas Eestis on erakond, kes suudab meie elu tõeliselt turvaliseks muuta.

Edgar Savisaarel on õigus: Reformerakonna kampaania keel viitab usule saada uues parlamendis 51 kohta. Nii enesekindel on see riigis. Nagu Edgar Savisaarel Tallinnas.

Teiste erakondade erutus on põhjendatud. Kui Kristiina Ojuland Ämaris oma klippi filmida ei saa, kuigi tahab, on tegemist pesuehtsa ametiseisundi kuritarvitamisega.

Kuidas saab keskerakondliku Tallinna linnavalitsust süüdistada Ülemiste vanakese rahva rahaga esilemanamises enne valimisi (mida teised erakonnad endale Tallinna raha eest ka parema tahtmise korral lubada ei saa), kui Ämari-klipp on tehtud vanakesega samadel alustel? Küsimus ei ole rahas, vaid eriõiguses/-võimaluses seda teha.

Taavi Rõivase ja Reformerakonna reklaamitööstuse sõnumisihik võis olla tabav. Kuid paraku eksis peaminister, kui ütles: kes tahab, saab teha sama. Ei saa ju! Loomulikult kasutasid poliitilised oponendid selle mõttelohakuse kohe ära. Ning muutsid kindlustunnet sisaldava reklaamisõnumi ametiseisundi kuritarvitamiseks.

Kade poiss ei olnud ka kaitseminister Sven Mikser, kes Rõivase kohe liistule tõmbas – nagu ta on seda avalikus ruumis viimasel ajal püsivalt teinud. Kui kuulata Mikseri anspilikke manitsusi ning sõnakepihoope oma noorema kolleegi ja tema erakonna aadressil, on selge, kes ennast tegelikult Rõivase valitsuse peaministriks peab.

Loomulikult võib meil olla erakondi, kes teevad nalja või lausa pulli. Kuid valitsus ning mõned institutsioonid, kaitsevägi nt, peavad mõjuma tõsiselt. Samas on Rõivase (ja Mikseri, Partsi jt) soov valimised võita väga hea – kui erakonnad kõik pingutavad nii, et higipull otsaees, saame kindlasti parema Riigikogu ja valitsuse.

Poisid, andke tuld!