Loome, korraldame ja arendame suhteid klientide, kolleegide, meedia, valitsusasutuste ja avalikkusega juba üle 20 aasta

Janek Mäggi: kriis pole ainult kaotus, mõni teenib megakasumeid

Nii kirjutab Powerhouse´i juht ja omanik, endine riigihalduse minister Janek Mäggi vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.

Kui tahad võita partiid, tuleb kabes teha palju käike, millest iga puhul pead arvestama, et vastane ei pruugi eksida, aga võib seda siiski teha. Keskmise tasemega mängijad mõtlevad, et “selles seisus tuli käia vist siia ...”, kuid suurmeister püüab igas seisus teha kõige parema käigu, mida ta suudab.

Suurmeistrid kaotavad harva mõne partii, ükski turniir totaalselt metsa reeglina ei lähe.

Muutlikes oludes tuleb püüda teha iga käiku kui kõige paremat, mida sa suudad. Küsimus ei ole sügises või talves, võitlust edu, hakkama saamise ja ellujäämise nimel tuleb pidada absoluutselt iga päev. Paraku ka siis, kui näiliselt on kõik tore, ei pruugi see nii olla, ja vastupidi – asjad ei ole kunagi nii hästi, kui nad paistavad, ja nad ei ole kunagi nii halvasti, kui nad paistavad.

Praegune aeg ei ole sugugi kõige hullem, lootusetu või muud sellist. Ta pakub väljakutseid, mis sisaldavad ka erakordseid võimalusi. Mida rohkem ärevust õhus on, sest suurem on võimalus teenida korralik varandus.

Ka koroona kõrgajal teenis osa firmasid ootamatult megakasumeid, relvakaupmehed on hetkel kõige tehtumad mehed, kuigi tundub, et see tuleb inimelude hinnaga – tipp-poliitikud küll räägivad diplomaatiast, kuid on selles kogu läänemaailmas koledal kombel totaalselt läbi kukkunud ning ainust tee näib olevat hambuni relvastumine.

Kasumlikuks arenguks tuleb püüda turult ära korjata iga sent, mille keegi on valmis sulle andma. Vahel tuleb selleks teha olulisi muutusi äri iseloomus, kuna turg püüab vastata alati samaga – mängida sulle vastu nagu suurmeister.

Siiski ei ole Eestil põhjust nurisemiseks, sest pommid ei kuku ja inimesed surma ei saa. Küll on Eesti ja Baltimaad investeerimispiirkonnana praegu Lääne-Euroopas ja mujalgi tabu, mis annab suuremaid võimalusi kohalikele ettevõtjatele – kapital, mille mahtudega võistlemine on keerulline, püsib hetkel piiri taga.
Kindlasti tuleb arvestada raha ostujõu langemisega. Inflatsiooni hoog on sees ka põhjusel, et paljud inimesed peavad seda iseenesest mõistetavaks ning lähevad kõrgemate hindade maksmisega paratamatult kaasa. Kuna suur osa rahast voolab riigist välja, siis näib, et heaolu lähiajal ei kasva.

Midagi ettenähtavalt halba sügistalvine periood ei too – elektri- ja küttearved tuleb ära maksta, või elada pimedas ja külmas toas. Aga viimanegi on talutav, sest kui hing on sees, on meel rõõmus. Ülejäänu on boonus.