Loome, korraldame ja arendame suhteid klientide, kolleegide, meedia, valitsusasutuste ja avalikkusega juba üle 20 aasta

Mäggi: Keskerakonnaga koostööks on valmis kõik erakonnad

Tegelikult on Keskerakonnaga koostööks valmis kõik erakonnad, erandita. Ja vastupidi. Kui valimistulemused on käes, siis ütlevad endised kõvad vastased, et selline on poliitiline olukord ja kogu lugu. Kommunikatsiooniekspert Janek Mäggi hinnangul on Keskerakonna seis kindlasti tugevam, kui see erakondade populaarsustabelis välja paistab ning tegelikult on Keskerakonnaga koostööks valmis kõik erakonnad.

Mul on raske uskuda, et Reformierakond ja IRL võtavad kahepeale 51 kohta. See oleks Eesti poliitilisel maastikul liiga mustvalge lahendus," ütles Mäggi Delfile.

"Keskerakonna seis on kindalasti tugevam, kui see välja paistab. Nende valija on lojaalne ja mida tugevamalt "vastane" välja paistab, seda kindlamalt ta valima läheb. Kaksikliidu toetajate puhul võib olla vastupidi - mis ma ikka lähen, nagunii on korras!" arvas Mäggi.

"Tegelikult on Keskerakonnaga koostööks valmis kõik erakonnad, erandita. Ja vastupidi. Kui valimistulemused on käes, siis ütlevad endised kõvad vastased, et selline on poliitiline olukord ja kogu lugu. Kui meenutada 2007. aasta valimisi, siis pigem oli kolmikliidu sünd üllatus. Sellised tülid olid õhus veel 2005. aasta lahkuminekust.
Ansip tegi aga enda jaoks õige valiku - võttis n-ö uue naise. Ja pole sugugi kindel, et sama asja ta ei tee pärast 2011. aasta valmimisi. Reformierakond on ainus erakond, kes on suutnud võimul olla igas olukorras viimased 11 aastat," sõnas Mäggi.

Mäggi hinnangul käib valimiskampaania juba täie hooga ja tühja juttu - sõnu, mida pärast ei mäletata või ei taheta mäletada - räägitakse palju. "Kuid praegu me veel ei tea, milline on tühi jutt ja milline mitte. Praegu võib arvata, et Reformerakond, IRL ja Keskerakond teevad kokkuvõttes hea tulemuse. Kes ülejäänud kohad saab ja palju neid kohti on, on raske öelda. See sõltub väga palju kampaaniast. Kolmandik inimesi ei tea, keda valida. Ja nendest väga suur osa läheb valima. Uuringud mõjutavad otseselt arvamust, kuid sageli võidab nendest kõige rohkem see, kes jääb tagaplaanile. Ansipi 33 kohta tundub hea ja usutav eesmärk, kuid teel selleni on palju konkurentide karisid. Ma ei välista, et reaalselt võib valimised võita ka mõni teine erakond. Vahed on väikesed ja poole aastaga võib meelsus muutuda. Kõige suurem probleem on valija jaoks praegu see, et ta on senistest nägudest veidi tüdinud - kuigi paljusid neist ka armastatakse ja üsna palavalt - nt Ansipit ja Savisaart."