Loome, korraldame ja arendame suhteid klientide, kolleegide, meedia, valitsusasutuste ja avalikkusega juba üle 20 aasta

Janek Mäggi: inimesi ei tohi samastada kurjusega rahvuse alusel

Hetkel on kujutatud kõiki vene inimesi – alates poliitikutest ja lõpetades sportlastega – paariatena. Ma pean seda valeks, kirjutab endine minister ja kommunikatsioonibüroo Powerhouse omanik Janek Mäggi.

Juht ei tohi kunagi käituda paaniliselt. Isegi sõjaolukorras mitte. Ta peab leidma tee, kuidas jõuda soovitud tulemuseni ja tegema kõik, et sinna jõuda. Juhil peavad olema mitte ainult tugevad, vaid ka töökorras närvid.

Sõda Ukrainas muudab maalima fookuse tervise- ja koroonateemalt hoopis eksistentsiaalsemale küsimusele: kuidas üldse ellu jääda? Me elasime kuni koroonakriisini meelelahutusmaailmas, nüüd on aeg vaadata elutõele näkku: elu ei ole ainult lust ja lillepidu.

Sõda Ukrainas toob kaasa pika ebastabiilsusperioodi, palju ärevust, kannust, valu. Ettevõtja ei saa aga kunagi alla anda, isegi mitte leppida sellega, mis ümberringi toimub. Tuleb teha tööd ja leida võimalusi, kuidas teenida raha kõrval riiki ja rahvast.

Usun siiski, et rahu saabub mõistlikus ajaperspektiivis, see on kõigile eluliselt vajalik. Küsimus on muidugi rahu tingimustes. Praegu on raske leida lahendust, mis oleks talutav kõigile konflikti osapooltele. Leppimatu vastaseis võib suunata pikaajalisse kurnamissõtta, milles kannatavad mitte ainult ukraina ja vene rahvas, vaid ka kõik mõlema majanduspartnerid. Olen üsna kindel, et näiteks Saksamaa majandusvalu suunab teda tegema kõik, et leida mõistlik lahendus totaalsele kriisile.

Palvetan, et rahu saabuks

Hetkel on kujutatud kõiki vene inimesi – alates poliitikutest ja lõpetades sportlastega – paariatena. Ma pean seda valeks. Näiteks kabemaailmas näen, kuidas erakordselt siiraid, pühendunud ja innukaid Vene tippsportlasi, kes hetkel kabemaailma valitsevad, püütakse konkurentriikide poolt ära kustutada. Mitte Venemaad, mitte tema poliitilist eliiti, vaid just sportlasi.

Venemaal elab väga palju inimesi, kes on väga armsad ja toredad ning neid ei tohi samastada kurjusega. Nagu kõik inimesed Eestiski ei ole head, on ka kurje. Ka majandussaktsioonid või koostöö lõpetamine Valgevene ettevõtetega löövad väga valusalt tavatöölist ja siis alles võib-olla natukene ka end hästi kindlustanud eliiti.

Isiklikult püüan toetada oma Ukraina lähisugulasi, õetütre ja tema tütre saime sõja jalust Eestisse. Õepoeg ja õetütre mees jäid siiski Ukrainasse, seisma kodumaa eest. Tunnen tugevat lähedust Ukrainaga ning palvetan, et rahu saabuks. Ülejäänu on juba töö ja tahte küsimus.