Loome, korraldame ja arendame suhteid klientide, kolleegide, meedia, valitsusasutuste ja avalikkusega juba üle 20 aasta

Janek Mäggi: "Midagi isiklikku"

Jõuluvana usku olen siiani - sest ta suudab alati üllatada, kui tahab. Sest ainult jõuluvana teab, mis mind tõesti liigutab.


Jõulude lähenemine on minus igal aastal tekitanud veidi hirmu — mis võiksid olla need paar olulist kingitust, mis üllataksid ja valmistaksid minu lähedastele tõelist rõõmu?
Sest juba pikemat aega ei ole kingi mõte enam mõni tore, aga vajalik asi, vaid hoopiski lähedasele inimesele tähelepanu avaldamine. Jõulukink ütleb: sa oled armas! Abikaasale, lastele, vanematele, sõpradele. Jõuluvana toogu isiklikke ja idee poolest säravaid kinke!
Käisin kuu aega tagasi sõbra sünnipäeval. Kinkisin talle raamatu. Rääkisin loo juurde, et mulle kinkis abikaasa ka selle raamatu, lugesin läbi ja sain aru, et ka tema peab lugema. Tal oli väga hea meel, et ma kinki tehes mõtlesin just talle. Ja et ma mõtlesin, selgus siis, kui ta oli raamatu läbi lugenud. Raamatus oli sõnum ning ta mõistis seda. (Ta naine vist ka, nagu selgus — tema neelas raamatu veel enne sõpra läbi.)

Jõulumehe naabritädilikud käed püsivad meeles

Kui ma olin nii 4aastane, käis meil kodus jõuluvana. Ta võttis mind sülle. Ja ma ütlesin kogu jõulupeoliste seltskonna ees: “Jõuluvanal on naabritädi käed!” Selline avaldus ehmatas kogu peoseltskonda sedavõrd, et mul on see seik siiani meeles. Vanad mõtlesid, et ma sain aru, aga mina vähemalt enda arvates lihtsalt märkasin sarnasust. Jõuluvana-usku olen siiani — sest ta suudab alati üllatada, kui tahab. Sest ainult jõuluvana teab, mis mind tõesti liigutab.
Palju on viimasel ajal räägitud, et sellel aastal tulevad jõulud kuidagi teistmoodi. Minu meelest ei tohiks tulla. Et kingitused on igavamad ja odavamad. Sellised, mis ajavad asja ära. Ei! Ei! Ei! Küsimus ei ole ju selles, palju kink maksab. Hea kink on selline, mille kohta kõik küsivad: kust sa said! (Noh, nagu nõukogude ajal.)
Selliseid kinke on ka praegu. Näiteks vanaema moos, võrokeste männiokkašokolaad jne. Unikaalsed asjad, mis näitavad pingutust selle väljamõtlemisel ning hankimisel. Ka pidulik omavalmistatud õhtusöök võib olla kustumatu kingitus. Sain isadepäevaks pastamasina. Tegin eile esimest korda päris ise pastaroa ja ausalt öeldes vaimustusin sellest ka ise muljetavaldavalt. Lahe! Mõtlesin, et kui järgmine kord sõbrad külla tulevad, siis teen uuesti sama asja — siis juba tean mitut nippi, mis aitavad roa täiuslikkust lihvida.

Hea kingitus aitab saada paremaks inimeseks

Asju on meie elus palju, kuid häid ja positiivseid emotsioone ebapiisavalt. Just selliseid, mis on mõeldud nimelt mulle — isiklikult. Kink võiks ju aidata mul saada paremaks inimeseks — harida, innustada, tekitada lihtsalt hea tuju, millega teisigi nakatada.
Lõpuks minu kiri jõuluvanale:
“Kallis Jõuluvana! Ma tean, et sa oled olemas. Ma olen alati teadnud. Ma tean, et sul olid ükskord naabritädi käed. Aga naabritädi oli väga hea inimene. Sina oled ju ka. Too mulle seekord selline kink, mida tehes sa oled mõelnud ainult mulle. Et kui ma selle lahti teen, siis läheb kohe tuju heaks. Tegelikult — kui sa tood mulle hea tuju, piisab sellestki. Aga ma tean, et vähemalt kord aastas sa pingutad. Sa tahad mulle parimat. Ma ei ole ühelgi aastal pidanud sinus pettuma. Ma tean, et ma ei pettu ka sellel aastal. Janek, 36aastane.”