Loome, korraldame ja arendame suhteid klientide, kolleegide, meedia, valitsusasutuste ja avalikkusega juba üle 20 aasta

Janek Mäggi valiti Euroopa Kabeföderatsiooni presidendiks

Prantsusmaal Aix les Baines'is toimunud 5. Euroopa Kabeföderatsiooni konverentsil valiti organisatsiooni uueks presidendiks ametiajaga 4 aastat Janek Mäggi.

Täna Prantsusmaal Aix les Baines'is toimunud 5. Euroopa Kabeföderatsiooni konverentsil valiti organisatsiooni uueks presidendiks ametiajaga 4 aastat Janek Mäggi. Kauaaegne Eesti Kabeliidu president Janek Mäggi on esimene eestlane, kellele on usaldatud üleeuroopalise spordiliidu juhtimine. Tallinnasse kolib ka Euroopa kabeföderatsiooni peakorter.

„Janek Mäggi valimine Euroopa Kabeliidu presidendiks on mitte ainult sündmus Eesti spordis, vaid laiemalt Eesti kultuurielus. See näitab, et lisaks edukatele sportlastele on Eestis ka võimekaid spordijuhte. Ma loodan, et Janek Mäggi valimine tõstab kabe kui põneva mängu populaarsust ja annab julgust ka teiste olümpiakomitee liikmesorganisatsioonide juhtidele kandideerida rahvusvahelise spordielu tippu,” lausus Eesti Olümpiakomitee president Mart Siimann.

Kultuuriminister Laine Jänese arvates on tegemist väga julgustava uudisega Eesti üldsusele ja sportlaskonnale eriti. Soovin Janekile Euroopa Kabeföderatsiooni juhtimisel palju jõudu-jaksu," rõõmustas Laine Jänes. "Tänapäeva maailmas, kus eriti ehk noorte hulgas on üha rohkem passiivsust ja vähe mõttetegevust, on väga teretulnud iga samm selles suunas, et mõttemängud, sh kabe, leiaksid üha rohkem huvilisi ja harrastajaid. Ma olen kindel, et oma nakatava entusiasmiga õnnestub Janek Mäggil ka selles valdkonnas üht-teist liikuma panna. Väga tervitatav on ka initsiatiiv Euroopa Kabeföderatsiooni peakorteri rajamiseks Tallinna."

"Tallinna linnal on ligi 10 aastat olnud Eesti Kabeliiduga hea koostöö ning Tallinn avaldas oma toetust ka Janek Mäggi kandidatuurile Euroopa Kabeföderatsiooni presidendiks pürgimisel," tähendas Tallinna linnapea Edgar Savisaar. "Seepärast loodame, et viljakas koostöö ootab meid ees ka Euroopa Kabeföderatsiooniga, mille eesotsas on nüüd siis nii-öelda oma inimene - seda enam kui peakorter kolib Tallinnasse. Pidades silmas, et Tallinn 2011. aasta Euroopa kultuuripealinnaks loodab saada, on hea, kui me saame rahvusvaheliselt tuntuks paigana, kus kultuuri- ja spordisündmused on südamest teretulnud ja oodatud."

Janek Mäggi sõnul ei tulnud valimiste tulemused talle päris üllatusena. "Kui midagi teha, siis teha hästi ja südamega. Ma olen lapsest saadik ise innukalt kabet mänginud ja ka Eesti Kabeliidu juhtimine ei ole mulle olnud mingi tüütu koorem, vaid rõõm ja privileeg. Ja nagu öeldakse - kellel on, sellele antakse," lausus Janek Mäggi.


Euroopa Kabeföderatsiooni president aastatel 1998-2007 Jacek Pawlicki ja uueks presidendiks valitud Janek Mäggi

Janek Mäggile annab templi üle Euroopa Kabeföderatsiooni presidendi kohusetäitja Rima Danileviciene

"