Loome, korraldame ja arendame suhteid klientide, kolleegide, meedia, valitsusasutuste ja avalikkusega juba üle 20 aasta

Janek Mäggi: "Kriisiaegne usaldusavaldus valitsusele"

Kogu hingest tahaksin tänada Andrus Ansipi mõlemat valitsust 2005. -2007. aastani kestnud laenuralli eest.

Head ministrid! Minu meelest on Eestis asjad imehästi. Meil ei ole väga pikka aega olnud ühtegi tõsisemat looduskatastroofi (Pärnu ja Haapsalu veeuputus oli ammu!), pole olnud suurt taudi meie maad laastamas (issand hoidku meid seagripi eest!) ning Venemaa ei ole meile kallale tunginud (pronkssõduri mahavõtmine oli suurem võit kui Vabadussõda!). Suur aitäh teile selle eest!

Eriti südamest tahaksin ma tänada valitsusjuhti, et avalikus sektoris ei ole koheldud ühtegi inimest nagu killustikku või telliskivi. Palgad on uhked, töökohad kindlad ja inimesed väga rahul. Sellist hoolivust, nagu meie valitsus näitab üles avaliku sektori vastu, ei paku ükski meie lähinaaber. Kolmandik raha riigi omakuludeks on vähe mis vähe. Tublid poisid! Tõesti – suur-suur tänu!

Aitäh tööjõu ekspordi eest!

Sügava kummarduse tahaks teha valitsusele selle eest, et meil on Tallinna vanalinn (millised turistide hordid – kuigi ainult paar nädalat juulis-augustis) ja emapalk on pannud eesti rahva sünnitama maailma ilusamaid tüdrukuid. (See pole valitsuse süü, et osa nende laste isadest on Res Publica lubatud seksikad Euroopa mehed, kes pärast eostamist pole oma lapse emaga suurt suhelnud.)

Eestis on ju ekspordimajandus. See on kõige alus. Oleme suutnud müüa oma tööjõu välismaale (mis sest, et sageli alla omahinna, aga meie tuntus on kasvanud!) ning oleme importinud vaid hädavajalikku (raha, mis on ju majanduse vereringe – kuigi vere hinnaga). Kahju ainult, et meie ettevõtjad on niivõrd lollid, et ei saa aru – kui odavalt müüd ja kallilt ostad, võib miinusesse jääda. Tänan kogu selle raha eest (mida te olete küll maksudena saanud, aga ikkagi), mille te meie ekspordivõime suurendamisse olete suunanud. Sellest on olnud tõesti palju abi.

Väga tahan tänada ka Eesti lipu kõrgel hoidmise eest. Lõpuks ometi on meil võidusammas (mida ideoloogilises kunstis võhiklikud Krista Kodresed kahjuks küll ei mõista), mis väljendab meie rahva au, väärikust ja südametunnistust. Ja see laulupidu, mille eriti esimese päeva kava näitas meie valitsuse erakordselt kõrget kultuurimeelt. Ma usun, et meie rahvas saab seeläbi rohkem ja rohkem haritud.

Ja siis ma tahan tänada valitsust selle eest, et ta suudab rahva poolt kokku keeratud omletist muna teha ja lõpuks kanagi välja haududa. Parim selles on rahandusminister. Käibemaksu operatiivne tõstmine näitab meie valitsuse sügavat vastutustunnet oma rahva ees. (Ja mis need üksikud röövkapitalistid siin kobisevad, et ülepeakaela. Ja õiguskantslerid on meil ka alati ennastupitavad ja edvistavad – nende plära ei tasu kuulata.)

Tänu innustava tulevikuvisiooni eest!

Kogu hingest tahaksin tänada aga Andrus Ansipi mõlemat valitsust 2005.–2007. aastani kestnud laenuralli eest. Milline oleks meie linnapilt ilma nende uhkete ja ilutsevate kõrghooneteta! Ja õnneks on need erakordselt energiasäästlikud – enamik aknaid on öösiti pimedad. Ja mõelda vaid, kui palju uusi eramaju me saime – praegu ei annaks meile keegi 100 miljardit eluasemelaenu! (Mis sest, et algul maksame ainult intressi ja iga aasta on meil intressikulu võib-olla 50 miljardit krooni ning keskmine võlaorjus kestab 20 aastat – see on kadedate rongist mahajäänute õelutsemine!)

Aga, head ministrid, eriti teeb mulle rõõmu teie selge tulevikuvisioon. Näiteks pensionide vähendamine on väga hea mõte. Niikuinii sureb 350 000 pensionärist iga aasta 15 000 tükki maha – milleks investeerida minevikku? Eesti investeerib ju tulevikku – ja 15 aasta pärast, kui oleme Euroopa viie kõige rikkama riigi hulgas, on 65% neist muidusööjatest surnud! (Me peame hoolima nendest, kes meid, seni veel Euroopa tagant viiendaid näljarotte, sinna viie rikkama riigi hulka aitavad.) Selline tulevikuvisioon on Euroopa parim. Aitäh, tõesti aitäh.

Ja lõpuks, oleks peaaegu unustanud, suur tänu kõikumatu krooni eest. Sest tänu sellele me teenime 3-4 korda vähem kui skandinaavlased ning meie toodete omahind on väärikalt kõrge. (Mis sest, et seepärast on meie tooteid väga raske välisturgudel müüa – saame arendada oma müügioskusi ja neid tulevikus ära kasutada. Peep Vain õppis seda Ameerikas raamatuid müües – ja see töötab!)

Valitsus on lihtsalt super!

Kallis valitsus! Kõik, mis Eestis on hästi, on tänu Eesti poliitikute ennastsalgavale ja ennastohverdavale tööle. Hoidke kokku ja pange edasi! Teil on nutti, mida rumalatel analüütikutel, kes paar aastat tagasi (kes mäletab, mis vereimejalikus pangas nad töötasidki?), ei jagunud – te nägite kõike täpselt ette – ning olete niivõrd hästi välja ujunud, et isegi erakondade toetusraha pole vaja olnud kärpida. Super! Õnneks hüvitab eesti rahvas selle suure vaeva kuluhüvitistega – mida teie – õilishinged – kulutate vaid rahvale meele järele olemiseks – neile ohjeldamatult õlut ja pitsat välja tehes. See pole küll rahva tervise seisukohalt parim, aga mõõdukas alkohol on stressi korral ometi kasulik. Suur tänu ka selle eest. Tublid olete tõesti. Väga-väga tublid! Aitäh!