Loome, korraldame ja arendame suhteid klientide, kolleegide, meedia, valitsusasutuste ja avalikkusega juba üle 20 aasta

Eesti Kabeliidu presidendiks valiti 7ndat korda järjest Janek Mäggi

Tänasel Eesti Kabeliidu üldkoosolekul valiti järgnevaks kaheks aastaks Eesti Kabeliidu presidendiks Janek Mäggi.

Tänasel Eesti Kabeliidu üldkoosolekul valiti järgnevaks kaheks aastaks Eesti Kabeliidu presidendiks Janek Mäggi. Eesti Kabeliidu uues juhatuses on koos presidendiga 8 liiget ning juhatuse volitused kehtivad 2013. aasta jaanuari lõpuni. Eesti Kabeliidu tegevdirektorina jätkab Viktoria Lehtmets.

“Uue juhatuse ülesanne on kabeelu edendamine Eestis,” Eesti Kabeliidu president Janek Mäggi, kes on alates 2007. aasta sügisest ühtlasi ka Euroopa Kabeföderatsiooni president. “Eesti Kabeliidu eesmärgiks on lisaks Eesti kabe tegevuse korraldamisele ka Euroopa Kabeföderatsiooni tegevuse toetamine – see on suur vastutus, mis meile on usaldatud. Järgmisel kahel aastal tahame muude eesmärkide kõrval osutada olulist tähelepanu vene kabe ehk 64-ruudulise kabe arendamisele. Seetõttu otsustasime sellel aastal korraldada Tallinnas augustis juunioride Maailmameistrivõistlused.”

“Kabe populariseerimine toimub eelkõige läbi noortetöö ning rahvusvaheliste tiitlivõistluste korraldamine Eestis – sellel aastal on selleks noorte Euroopa Meistrivõistlused Tallinnas, mis toimuvad augustis,” selgitas Janek Mäggi. “Lisaks tiitlivõistlustele tahame kabeelu edendada ka üle riigi, kaasates ja aidates luua uusi klubisid – laieneda kabe regionaalset haaret Eesti sees. Kabe on mõttesport, mis on füüsilisele spordi kõrval minu hinnangul parim viis, kuidas terves kehas oleks ka terve vaim.”

Janek Mäggi on Eesti Kabeliidu president alates 1999. aastast ning  2007. aastast Euroopa Kabeföderatsiooni (www.europedraughts.org) president, mille peakontor asub samast ajast Tallinnas. Janek Mäggi on kabega ta tegelenud alates 1982. aastast. 1990. aastal omistati talle meistersportlase kandidaadi spordijärk. Ta on osalenud mitmetel endise NSV Liidu noorte ja juunioride tiitlivõistlustel ja esindanud NSV Liidu võistkondlikel tiitlivõistlustel Eestit. Põhitööna on ta kommunikatsioonibüroo Powerhouse juhataja. Ühiskondlikus tegevuses on ta ka Tallinna Lastehaigla Toetusfondi nõukogu esimees.

Eesti Kabeliit (www.kabeliit.ee) asutati 22. aprillil 1990. Rahvusvahelise Kabeföderatsiooni (FMJD) liikmeks võeti Eesti Kabeliit vastu 19. oktoobril 1991. Eesti Kabeliit on Euroopa Kabeföderatsiooni (EDC) asutajaliige 13. augustil 1998, mis asutati samuti Tallinnas ning Eesti Olümpiakomitee liige. Eesti Kabeliidul on 16 liikmesklubi. Eestis harrastatakse mitut kabeliiki, kõige suurema kandepinnaga on vene kabe ja rahvusvaheline kabe (vastavalt 64-ruuduline ja 100-ruuduline kabe). Aktiivseid kabe harrastajaid on Eestis üle 1 000. Eestis on palju kõrgetasemelisi kabetajaid: rahvusvahelised suurmeistrid Urmo Ilves, Arno Uutma ja kirikabetaja Ardu Treinbuk ning rahvusvahelised meistrid Kaido Leesmann ja Raido Värik.