Loome, korraldame ja arendame suhteid klientide, kolleegide, meedia, valitsusasutuste ja avalikkusega juba üle 20 aasta

Janek Mäggi: neid, kellelt võiks riik 99% rahast tuima rahuga ära võtta, on Eestis liiga palju!

Rikas on uhke olla. Kui inimesel käed ja jalad liiguvad ning nupp nokib, ei tohi ta vegeteerida ja mõelda, et riik peab tema hädapärase ninaesise eest hoolistema.

Raha lugemine on mäekõrguselt inspireerivam, hurmavam ja meeldivam tegevus kui raamatute või ajalehtede lugemine – seepärast ma eelistangi alati ja ainult raha!

Võõra raha lugemine on eriline lust ja lillepidu, mis on mõeldud üksnes tõelistele gurmaanidele – see on rajult vahvam kui oma säästude virna sättimine, sest enda raha lugedes tead ka kohustusi, mis hunniku taga on ning need ei pruugi olla toredad.

Kooliprogrammis võiks lugemise asendada rahalugemisega, sest inimene, kes oskab lugeda raha, teab, kuidas ka kaasteelised, sealhulgas riik, rikkaks teha. Ta maksab suurema osa rahast, mida ta teenib, palkadeks ja maksudeks.

Värske Äripäeva Rikaste TOP näitab, et Eesti on palju ettevõtlikke inimesi, kes on saanud enda valdusesse märkimisväärses koguses vara, peamiselt hinnalisi ettevõtteid. Kes tööga, kes vanematelt pärides, kuid peamine, et vähemalt 500-l Eesti inimesel ja nende peredel raha jagub, ja palju. On mida hallata, valvata ja nautida.

Tabeli taustal on tore kuulda, kuidas mitme erakonna laisavõitu verejanulised poliitikud räuskavad vara- ja luksusmaksudest – sest töökohad ja maksud ei ole ju väärtus ning ettevõtlusega kaasnevaid riske ei eksisteeri. Meil on ju niivõrd palju vaesust, kapitalistid ei maksa inimestele korralikku palka, ei maksa riigile väärilisi makse, lasevad rahva seljas ligu, lustivad ja laaberdavad! Häbi neil olgu ja saba neil tulgu!

Rikkad on vastikud, sest neil on midagi, mille nad on saanud teiste arvelt; vaesed on üllad, sest neile meie ebaõiglane ühiskonnakorraldus võimalusi ei paku! (Tabel tõestab muidugi, et ettevõtlikud lendavad kõrgemalt kui kapitali otsas istujad.)

Tarbimist ei tule mitte vähendada, see tuleb lõpetada!
Rikkus on ka erakordselt keskkonnavaenulik asi. Inimesed ei peaks mitte tarbima roheliselt, vaid nad ei tohiks üldse tarbida! Oma kapsa ja kaali võivad kasvatada, juua isetehtud õunamahla, elada peeruvalgel, kuid see on ka piir!

Rikaste TOP on keskkonnavaenulike inimeste häbipost, kes sunnivad rohepesu fanfaaride saatel vaest ja õnnetut osa Eestist ja mujalt oma raha neile andma, sest kuidas lihtrahvas muidu oma erakordselt halli argipäeva törtsugi meelelahutust saaks, mis teda veidigi trööstiks?!

Rikas on uhke olla. Kui inimesel käed ja jalad liiguvad ning nupp nokib, ei tohi ta vegeteerida ja mõelda, et riik peab tema hädapärase ninaesise eest hoolistema. Rikkaks saamise kolmest legaalsest võimalusest – võit loteriiga, pärandus, ettevõtlus – on viimane vaieldamatult parim. Kõik ei õnnestu, aga kõik ei peagi rikkad olema.

Inimesel on elamiseks vaja päris vähe. Et kõht oleks täis ja meel hea. Kino ja teatri asemel, kus näidatakse või etendatakse hea kõrval igasugu jampsi, võib lugeda raamatuid, mille saab juba kolmandal leheküljel pooleli jätta, kui ta ei kõlba. Raamatuid saab lugeda tasuta – nii raamatukogust laenutades, kui ka nt Tallinna Reakoja platsi pargis riiulist võttes ja lugedes. Huvitava elu elamiseks ei ole raha vaja.

Kui sa sigu pidada ei suuda, peadki olema vaene!
Vaesed on uhkemad kui rikkad, eriti need, kes on ise midagi loonud, mõne ettevõtte või organisatsiooni. Vaesel inimesel on sageli tunne, et rikas on temalt midagi ära võtnud.

Paraku on ühiskond loodud nii, et tulu tekib sinna, kus luuakse väärtust. Pea kohvikut või sigu, vooli suveniire, sõida taksot, ole ettevõtlik ning alati jääb raha ringlusest midagi ka torude külge.

Kui tervis ja mõistus lubab, ole töökas. Palju lahedam on puhata töötades – keegi ei võta ära kogu sinu raha, mis sul on, nagu Itaalias või Prantsusmaal saunale mitte palju alla jäävas palvuses peesitades, vaid seda antakse sulle vahel rohkemgi, kui küsid – jootrahaks näiteks.

Töö teeb rikkaks, see on kindel. Kohale jõudmiseks on vaja aega ja õnne, nutikust ja kavalust. Töö kõrval on aeg ja õnn erakordselt olulised, kuni selleni välja, et tuleb sündida õigesse perekonda. Kõigil ei ole rikkaid ja tarku vanemaid valida õnnestunud, kuid osadel on. Kuldlusikas suus sündinud peavad elama kõigele vaatama konkurentsis nendega, kes alustavad peoga mulda süües ja võivad neist möödagi minna. Elu on õiglane.