Loome, korraldame ja arendame suhteid klientide, kolleegide, meedia, valitsusasutuste ja avalikkusega juba üle 20 aasta

Janek Mäggi: "Naised on lihtsalt paremad"

Kui su mees on jobu, siis oled soetanud lapsed jobuga ja nii võivad ka su lastest saada jobud. Seda ei taha ükski naine.

Eesti naised saavad vaid 60% Eesti mehe palgast. Sama töö eest. Nii väitis uuring. Juhul kui see peaks tõsi olema, on see “karjuv füüsiline vägivald”, kui meenutada kultusfraasi filmist “Mehed ei nuta”. 
Tõenäoliselt asi nii hull siiski ei ole. Kuid vaatame korraks tõele näkku. Meestel on naiste ees vaid mõned eelised. Esiteks, nad ei lähe raseduspuhkusele. Teiseks, nad ei lähe närvi, kui töö üle mõistuse käib. Neil on sellisel juhul lihtsalt ükskõik. Kuid kas need ongi eelised? 
Kui naine raseduspuhkuselt tagasi tuleb, on ta rõõmus ja õnnelik ning tahab väga tööd teha. Eriti siis, kui emadus on esmakordne. Väärtused loksuvad paika ja American Dream on kas realiseerunud või muutunud Eesti Unistuseks, mis võib Ameerika omast isegi parem olla.  

Ametinimetus visiitkaardil pole naistele tähtis  

Naistel on aga palju eeliseid. Nad on püüdlikumad. Tulevad õigeks ajaks tööle. Panevad ajalehed oma kohale. Jäävad harvem hiljaks. Tahavad töödega tähtajaks valmis saada. Elavad kõigele hingega kaasa ja teevad kõik selleks, et asjad õnnestuks. Neil ei teki nii lihtsalt depressiooni liiga aeglaselt areneva karjääri pärast ning nad põlevad läbi palju aeglasemalt. Ning nende jaoks ei ole sugugi nii tähtis, mis ametinimetus visiitkaardile kirjutatud on. Spetsialist on vaata et sama hea kui direktor. 
Aga mehed peavad olema edukad. Naised võrdlevad mehi, ja kui endal on kodus jobu, kes teenib klassiõe mehest vähem, siis olgu tal vähemalt tiitel või muud taolist, mis tast arvestatava mehe teeb. 
Mees peab olema silmapaistev. Vähemalt enamik naisi seda oma meestelt ootab, sest muidu on sõbrannade ja tuttavate hulgas ebamugav. Paljude naiste jaoks on kannatus ka see, kui nad teenivad oma mehest rohkem. Sotsiaalne roll on selline. Kui su mees on jobu, siis oled soetanud lapsed jobuga ja nii võivad ka su lastest saada jobud. Seda ei taha ükski naine.  
Ja siis teevadki mehed kõik selleks (need vähesed normaal-
sed ja elujõulised mehed, kes meil Eestis üldse on, sest meil on 100 000 meest vähem kui naisi!), et olla edukad. Stressavad, pingutavad ja elavad 12 aastat vähem kui naised. Kes on tublid niikuinii. 
 
Mehed on edukad tänu ennastsalgavale pingutusele

Võib-olla ongi nii, et naised ja mehed saavad sama töö eest suhteliselt sarnast palka, aga mehed vajavad sotsiaalse surve tõttu rohkem näilisi sulgi. Ja küllap on osa mehi justkui sama tööd tehes ka võimekamad ja pühendunumad. Sest mees, kes üldse midagi saavutab (selliseid on meil paraku vähe, enamik on ju jobud!), teeb ennastsalgava pingutuse, kuid naine ei saa seda kodu ja laste kõrvalt lihtsalt lubada. 
Ma usun, et tubli naine teenib Eestis peaaegu sama palju kui mees. Kui kõik tingimused (panus, võimed, pühendumine, tööhulk, vastutus jne) on samad. Paraku enamasti ei ole. Isegi kahe mehe ja kahe naise vahel on justkui sama tööd tehes paljud muutujad erinevad. Näiline palgavahe tuleb vaid sugude eri rollidest tööl, peres ja ühiskonnas. Kuid keskmiselt on tegelikult vastupidi – naised on paremad. Nagu köögis – tippkokad kipuvad olema mehed. See on lihtsalt nende kutsumus.