Loome, korraldame ja arendame suhteid klientide, kolleegide, meedia, valitsusasutuste ja avalikkusega juba üle 20 aasta

Janek Mäggi: hüvasti, Soome! Meile pole sind vaja, hoia meist eemale!

Valitsus peab Soome kuulutama Eestile mittesõbralikuks riigiks, sest ta kasutab ära Eesti ajaloolist ebaõnne.

Kahju, et Soomest ei saanud Nõukogude Liidu täieõiguslikku liiget – see teadmine ja kogemus on Soome ajust täna puudu ning pärsib Soome valitsusese mõistuse püsimist selgena. Soome kuulumine Euroopa Liitu tuleb seada tõsise kahtluse alla.

Kuidas on võimalik, et riik, kes on aastaid ära kasutanud Eesti odavtööjõudu, maksnud eestlastele sama töö eest vähem palka kui soomlastele, lahutab Eesti pered, sunnib tublisid Eesti mehi pidama mitut naist ning halvendab Eesti tööinimeste seksuaaltervist, julgeb meie kohta kasutada sõna „virolaiset“, mille otsetõlge on maarahvas – midagi neegri-sarnast ja halvustavat. Ainult põder sõimab eestlast „virolaiseks“.

Kuidas on võimalik, et rikkad lennukiga lendavad eestlased on Soomele ohutumad kui laevaga rändav „maarahvas“? See on rahvuslik diskrimineerimine olukorras, kus ligi 100 000 eestlast ja eestimaalast peavad taluma asukohariigis Soomes kehvemat kohtlemist kui põlisrahvas soomlased! Soome on Eestile kuulutanud sõja.

Peaminister Kaja Kallase pahandamisest suursaadik Timo Kantolaga on vähe. Mõistan, et Timo peab tubli ja empaatiavõimelise inimesena taluma oma rahva poolt põhjustatud šovinistliku suhtumise pärast eestlastesse ja eestimaalastesse piinavat valu ja häbi.

Ma ei ole kindel, et tahame tulevikus näha Eestis ühtegi vaest soomlast, kes käib oma tuksis tervist Pärnu või Kuressaare spaades turgutamas ja kellel ei ole raha sõita Vahemere äärde. Meil ei ole teid vaja! Minge koju ja jääge sinna! Kui te meid ei salli, meie elu pekki keerate ning meie majanduse ja heaolu viimased riismed hävitate, olgu kõigel lõpp!

Soomest on muidugi kahju. Riik, mis on Euroopa Liidus pindala järgi suuruselt viies, ei suuda mõista, kuidas tema lähim naaber Eesti teda igapäevaselt turgutab. Kurb.
Me teeme ära kõik räpased tööd, mida te teha ei taha ja enam ei oska: me koristame teie toad, ehitame teie majad, teeme kõik, et teil hea oleks. Eesti keel peaks olema Soome teine riigikeel, mitte rootsi keel.

Ja ikkagi te peate meid alamklassiks! Orjarahavaks. See on teie pärispatt. Isegi USA orjapidajad mõistsid, et orja pereelu hävitamine on hullem kui orja tapmine. Aga te teete seda. Mitte nahahoidmise, vaid omakasu pärast.

Meie, eestlased, peame ära mahtuma 45 339 km² peale, kui teil, kulakutel, on 338 454,6 km²! Mille eest? Teil on õigus vabalt ringi uidata 7,5 korda suuremal territooriumil ning meie peame elama ja töötama nagu silgud pütis?! Tulge mõistule või ärge tulge meie maale enam mitte kunagi! Aitab!
See alandus, mida me oleme pidanud kogema Helsingi eelinna ja Helsingi peamise vaatamisväärusena, on sõnulkirjeldamatu. Soome kohtleb Eestit nagu töölisgetot, millega võib teha, mida iganes. Ei või.

Meil on eneseuhkus. Eesti köögitüdruk ja tallipoiss tahavad end tunda täisväärtusliku inimesena. Me tahame edeneda ja mitte kellegi armust, vaid iseenese jõust. Ja seda jõudu meil on.
Ärge tulge Eestisse tooma oma kroonilist haigust – hirmu, paanikat ja rassismi – kui eestlase töö kõlbab, aga tema päritolu mitte – sellisel suhtumisel ei ole kaasaegses maailmas kohta. See hävitab rahvaste sõpruse. Õieti on seda juba teinud.

Soome, Soome, perkele Soome, ma ei taha sinna saada! Ja kõigile eeslastele: homsest kaotavad kehtivuse kõik eurod, mis on teenitud Soomes. Nii 5, 10, 20, 50, 100, 200 kui ka 500eurone. See raha haiseb. Täna on viimane päev need välja vahetada.