Loome, korraldame ja arendame suhteid klientide, kolleegide, meedia, valitsusasutuste ja avalikkusega juba üle 20 aasta

Janek Mäggi: riigile tuleb virutada veel eriline kirves! 

Kõik ettevõtted peavad hoopis hindu tõstma nii kiiresti kui võimalik, sest ettevõtluse mõte ei ole heategevusliku supiköögi pidamine, vaid võimalikult suure majandusliku kasu saamine ning kaupade vahetamine kasumi maksimeerimiseks, kirjutab suhtekorraldaja ja endine riigihalduse minister Janek Mäggi.

Raha saab ära võtta ainult tarbijatelt ning seda peab iga ettevõtja tegema erakordse kire ja innuga. Inflatsioon on majanduse kütus, mis paneb rahaveskid tööle – ajab higist kopitama läinud raha sukasäärest turule.

Mingist hinnaalandusest ei saa juttugi olla, sest ühiskond ihaleb ainult keskkonnavaenuliku tarbimise järele – miks muidu kuuleme alalist nuttu, et palgad on väiksed ja vaesed inimesed ei saa piisavalt osta, mida hing ihkab. Kõige rohkem tahavadki tarbida ju need, kellel raha ei ole!

Õnneks prügi hinnad tõusevad vastutustundliku valitsuse soovil kordades. Tore, et vaesed inimesed, kes on ühiskonna põhisaastajad, hakkavad lõpuks selle saastamise eest veidigi maksma!

Selleks, et päästa maakera kliimakatastroofist, tuleb just vaeseid väärtuslikust rahast eemale hoida, sest just vaesed ei mõtle mitte keskkonna säästust ja hirmkallitest elektriautodest, millele suurema osa sõiduajast tuleb jalaga hoogu anda, vaid arulagedast tarbimisest – nad tahavad endale uut televiisorit ja külmkappi ning nutikella.

Nad ei vaja sellist kraami – kui kõigil oleks nutikell, hävitaks see planeedi maa valguskiirusel. Võimalikult kõrged hinnad on paraku kasulikud ka rikastele ettevõtjatele, kuid see on ainus viis päästa Eesti kliimakatastroofist ning hoida tarbimisest eemal inimesed, kes seda teha ei oska!

Valitsuse tõstis enda hinna taevasse, kosmos ootab ees

Olukorras, kus valitsus on „enda hinnad“ tõstnud taevastesse kõrgustesse, peavad ettevõtjad vastama õiglaselt – selleks, et kõik maksud ilusti ära maksta, tuleb hinnad tõsta kosmosesse. Käibemaksu tõus, tulumaksu tõus, aktsiiside tõusud, automaks, rohepesu soodustamise poliitika ütlevad ettevõtjatele üht – nüüd on aeg lajatada, ja kohe. Ainult padurumal või lihtsalt loll ei tee seda!
Kui ma kunagi pangas töötasin (1997–2000), oli käibel termin „panga kirves“, mis tähendas, et kui pank mõnd teenust või kaupa tellis, korrutati hind julmalt kahega. Ma soovitan kõigil ettevõtjatel riigile müües võtta käibele „riigi kirves“ ehk kui riik midagi tellib, siis küsigem talt topelt hinda.

Kui tuleb nt Soome turist Tartusse hotelli, on hind 99 eurot tuba. Tuleb aga lugupeetud riigikogu liige, kes tahab tasuda arve kuluhüvitistest – on hind 199 eurot. Miks peab riigile müüma alati kõige odavama hinnaga? See on rumalus. Riigilt tuleb koorida seitse nahka, sest ta võtab ettevõtjatelt niikuinii neliteist!

Raha on kõige väärtuslikum siis, kui sa ta saad. Juba järgmisel sekundil on ta vähem väärt. Temast tuleb vabaneda nii kiiresti kui võimalik, mis ongi majanduse tähtsaim mootor. Seega ongi parim, kui inimesed saavad kogu oma raha kohe ära anda – see paneb hoobilt järgmised inimesed tööle, kes omakorda panevad tööle järgmised.

Mida kiiremini inimesed, eriti vaesed, rahast lahti saavad, seda õnnelikumad on! Tarkpead, kes räägivad, et hindu tuleb langetada, on soovett joonud. Nad vajavad külma dušši ja jääkeldris rahunemist.