Loome, korraldame ja arendame suhteid klientide, kolleegide, meedia, valitsusasutuste ja avalikkusega juba üle 20 aasta

Kas Ansip on parem kui Savisaar?

"Mina olen parem, kui nemad seal!" on alati olnud pigem naeruväärne ja labaselt ennast upitav, kui sisuliselt töötav ja tõhus kampaania. Eriti veel, kui sa ise seda ütled, leiab suhtekorraldaja Janek Mäggi.

Kas Ainsip on parem kui Savisaar? Osade inimeste jaoks võib-olla küll, kuid väga paljude jaoks mitte. Kas Ainsip on ilusam ja sinimustvalgem kui Savisaar?

Reformierakonna kampaania tekitab võõristust erakonna enda valijates

Igast inimesest võib teha rumala ja ebakohase pildi ning võib teha ka töödeldud ilupildi. Elus ei ole reaalsus kumbki. Näidates asju mustvalgelt, võid olla ise vabalt see must. Kardan, et Reformierakonna kampaania tekitab võõristust erakonna enda valijates.

Kas reformierakondlastel endal ühtegi mõtete ei ole peale selle, et “Andrus on vähemalt etem kui Edgar!”? Kuigi tegelikult ei lähe europarlamenti tööle kumbki - saavad valitud ning üks loobub kohe, teine paari kuu pärast.

Kaja Kallase ja Edgar Savisaare kõrvuti pilte ma oleks reklaamitehnoloogiliselt veel kuidagi mõista suutnud.

Ilmelik, et IRLi suudlevate Savisaare ja Putini reklaamile järgnenud ühiskondlik halvakspanu Reformierakonna reklaamimeistreid ja otsustajaid ei ehmatanud. Oleks pidanud. Savisaar naudib tähelepanu, mida kaks hingevaenlast talle pakuvad. Nad teevad Keskerakonnale tõeliselt masohhistlikku kampaaniat: piinavad ennast ja oma valijaid ning tunnevad sellest mõnu. Appi. Appi. Appi.

Kui IRLi valijate hulgas on ehk veel veneviha, siis Reformierakonda valijad on pigem ratsionaalsed inimesed. Nad saavad ise aru, mis seisus me oleme - mis on meie võimalused ja ohud. Kindlat ei ole meil siin midagi ning rahust on asi kaugel.

Erakonnad peavad juudi-araabia sõda Iisraelis

Meie erakonnad peavad praegu nagu juudi-araabia sõda Iisraelis. Kogu aeg on telepildis pommid ja laibad, aga kolm korda sellel maal käinuna - seal on ka ärevatel aegadel tavakodanike jaoks kõik rahulik ja turvaline.

Savisaare vaatevinklist on Ansip ja Kross Arafatid, Ansipi ja Krossi vaatevinklist on seda jälle Savisaar. Lõpuks inimene mõtlebki, et kuna ta terroristi Brüsselisse saata ei ei taha ja mõlemad pooled paistavad neutraalselt vaadates sellena, siis ta valibki nt Indrek Tarandi.

Andrus Kivirähkil on õigus - savisaarestumisest ja savisaarestamisest on valijatel tüdimus peal. Võib-olla paljud otsustavadki valida teda ainult seepärast, et teda selliselt moel tümitatakse, halastusest valida. Kas kampaania eesmärk on kinkida Savisaarele kolm kohta? Kui nii, siis töötab!