Loome, korraldame ja arendame suhteid klientide, kolleegide, meedia, valitsusasutuste ja avalikkusega juba üle 20 aasta

Eesti Kabeliidu presidendiks valiti Janek Mäggi

Laupäeval, 28. jaanuaril toimunud Eesti Kabeliidu üldkoosolek valis neljandat korda järjest järgnevaks kaheks aastaks Kabeliidu presidendiks Janek Mäggi. Asepresidentideks valiti Andres Onemar ja Lauri Leppik.
Olen tänulik mulle osutatud usalduse eest," ütles Kabeliidu president Janek Mäggi. "Sellel aastal korraldame Eestis Euroopa Noorte Meistrivõitlused, mis on Eesti kabeaasta tähtsündmus. Uue juhatuse eesmärk on laiendada kabe kandepinda ning Eestist korraldavate rahvusvaheliste turniiride kaudu anda Eesti kabetajatele rohkem võimalusi ka kodus oma spordimeisterlikkuse tõstmiseks.”
Kabeliidu juhatuse liikmeteks valiti veel Arvo Külvet, Villem Lüüs, Tarmo Tulva ja Viktoria Lehtmets. Kabeliidu uus juhatus on seitsmeliikmeline, tegevdirektorina jätkab Viktoria Lehtmets.
Eesti Kabeliidul on 11 liikmesklubi. Eestis harrastatakse mitmeid kabeliike, kõige suurema kandepinnaga on vene kabe ja rahvusvaheline kabe (vastavalt 64-ruuduline ja 100-ruuduline kabe). Aktiivseid kabe harrastajaid on Eestis üle 1 000. Eestis on mitmeid rahvusvahelise tasemega kabetajaid nagu rahvusvaheline suurmeister Urmo Ilves, Kaido Leesmann, Raido Värik ning kirikabetaja Ardu Treinbuk.
Janek Mäggi on kabega tegelenud 1982. aastast alates. 1990. aastal omistati talle meistersportlase kandidaadi spordijärk. Ta on osalenud mitmetel endise NSV Liidu noorte ja juunioride tiitlivõistlustel ja esindanud NSV Liidu võistkondlikel tiitlivõistlustel Eestit. Janek Mäggi on Eesti Kabeliidu president alates 1999. aastast. Põhitööna on ta kommunikatsioonibüroo Powerhouse juhataja.
Eesti Kabeliit (www.kabeliit.ee) asutati 22.04.1990. Rahvusvahelise Kabeföderatsiooni (FMJD) liikmeks võeti Eesti Kabeliit vastu 19.10.1991. Eesti Kabeliit on Euroopa Kabe Konföderatsiooni (EDC) asutajaliige 13.08.1998 ning Eesti Olümpiakomitee liige.

"