Loome, korraldame ja arendame suhteid klientide, kolleegide, meedia, valitsusasutuste ja avalikkusega juba üle 20 aasta

Janek Mäggi jätkab Euroopa Kabeföderatsiooni presidendina

Eile Tallinnas Malemajas, Euroopa Kabeföderatsiooni peakontoris toimunud Euroopa Kabeföderatsiooni kongressil valiti organisatsiooni presidendiks ja ühtlasi Maailma Kabeliidu (FMJD) asepresidendiks teiseks ametiajaks tagasi Janek Mäggi, kes on Euroopa alaliitu juhtinud alates 2007. aastast.

Eile Tallinnas Malemajas, Euroopa Kabeföderatsiooni peakontoris toimunud Euroopa Kabeföderatsiooni kongressil valiti organisatsiooni presidendiks ja ühtlasi Maailma Kabeliidu (FMJD) asepresidendiks teiseks ametiajaks tagasi Janek Mäggi, kes on Euroopa alaliitu juhtinud alates 2007. aastast. Föderatsiooni juhatusse valiti ka teine eestlane, Eesti Kabeliidu juhatuse liige Aare Harak ning FMJD finantskomisjoni esimees. Euroopa Kabeföderatsioon on ainus rahvusvaheline spordialaliit, mille peakontor on Eestis, Tallinnas.

“Maailma kaks kõige kangemat kabekeskust on viimastel aastatel olnud Holland ja Eesti,” rääkis Maailma Kabeföderatsiooni FMJD president Harry Otten. “Janek Mäggi on viimase nelja aastaga suutnud Euroopa kabeelu märkimisväärselt elavdada, kaasata kabeellu uusi riike. Näiteks 2009. aastal korraldati ajaloo esimene suurmeistri normiga turniir Rootsis, Stockholmis. Janeki juhtimisel on vaatamata majanduskriisile toimunud edukalt kõik tiitlivõistlused, sealhulgas taaselustatud üle 30 aasta Euroopa võistkondlikud meistrivõistlused. Usun, et Eesti riik, Tallinna linn ja Eesti kabetajad on teinud imepärase töö mõttespordi arendamisel Eestis ja tegelikult kogu Euroopas. Senitehtu kinnitab, et Janeki jätkamine on mitte ainult väga hea, vaid ka väga vajalik.”

“Eesti olümpiapere, mille liikmeks on ka Eesti Kabeliit, tunneb rõõmu ja uhkust Janek Mäggi tagasivalimise puhul Euroopa Kabeföderatsiooni presidendiks,” ütles Eesti Olümpiakomitee president Mart Siimann. “Rahvusvahelise spordiliidu tippjuhiks suudab tänapäeval tõusta vaid pühendunud, uusi ideid pakkuda ja neid realiseerida suutev, autoriteeti omav ning kompromisse otsiv kõrge suhtlemiskultuuriga isiksus. Janek Mäggi on niisugune mees.”

“Tänasel kohtumisel kinnitas Maailma Kabeföderatsiooni president Harry Otten, et Tallinnast on saanud viimase 4 aastaga võimas Euroopa kabapealinn,” rääkis Riigikogu aseesimees Laine Randjärv. “4 aastat tagasi kui Janek Mäggi valiti esmakordselt Euroopa Kabeföderatsiooni presidendiks, olin kultuuriminister. Nägin, millist tööd Euroopa spordialaliidu juhtimine eeldab. Janeki tagasivalimine kinnitab, et seda tööd on tehtud väga hästi ning see on tunnustus Eesti riigile, kes on järjepidevalt Euroopa Kabeföderatsiooni tööd toetanud ning teeb seda kindlasti ka edaspidi.”

Tallinna linnal on aastate pikkune hea koostöö Eesti Kabeliidu ning Euroopa Kabeföderatsiooniga,” ütles Tallinna linnapea Edgar Savisaar. “Tallinn on toetanud kõiki Euroopa tiitlivõistlusi, mis on Tallinnas toimunud. Janek Mäggi tagasivalimine kinnitab, et Eesti ainus rahvusvahelise alaliidu peakontor, mis Tallinnas Malemajas asub, on oma tööd teinud südame ja hoolega. Minu jaoks on Janeki tagasivalimine ka kultuurisündmus, mis haakub hästi Tallinna kultuuripealinn 2011 staatusega. 4 aastat tagasi, kui Janek Mäggi esmakordselt Euroopa Kabeföderatsiooni presidendiks valiti, oli üks eesmärk tuua Tallinna võimalikult palju tiitlivõistlusi. Selle aasta august on jätk neljal aastal toimunud mitmetele olulistele turniiridele, mil toimuvad Tallinna Kabefestivali raames koguni kolmed tiitlivõistlused. Usun, et Janeki tagasivalimine on suur tunnustus ka Tallinnale ja Eesti riigile. Kahjuks on kabe ainus spordiala, mille Euroopa alaliitu juhitakse 2007. aastast Tallinnast, kuid samas loodan, et see võiks olla nakkavaks eeskujuks teistele alaliitudele ka organisatoorselt jõudmisel Euroopa kuldliigasse.”

“Euroopa Kabeföderatsiooni juhtimine on au, võimalus, vastutus ja kohustus,” ütles Euroopa Kabeföderatsiooni president Janek Mäggi. “Eriti hea meel on mul selle üle, et Euroopa Kabeföderatsiooni juhatusse valiti ka teine eestlane, Aare Harak, kes on Eesti Kabeliidu juhatusse liige ning on ka sellest aastast Maailma Kabeliidu FMJD finantskomisjoni esimees. Euroopa Kabeföderatsiooni ülesanne on lisaks tiitlivõistluse korraldamisele, kabe kui mõttespordi propageerimine. Oleme viimase nelja aasta jooksul, mil Euroopa Kabeföderatsiooni peakontor on olnud Eestis, Tallinnas, saanud kabele väga palju kõrgetasemelist rahvusvahelist tähelepanu .Tänu sellele oleme saanud korraldada Tallinnas peaaegu igal aastal erinevaid Euroopa meistrivõistlusi, mistõttu Tallinn on hetkel Euroopa kõige tihedama võistlusgraafikuga kabe võistluspaik. Augustis toimuvad Tallinna Kabefestivali raames noorte maailmameistrivõistlused vene kabes, Euroopa meistrivõistlused välkkabes ning täna alanud Euroopa noorte meistrivõistlused. Kokku on augustis toimuvatel võistlustel üle 400 osaleja 25 erinevast riigist.”

Euroopa Kabeföderatsioon (www.europedraughts.org) on asutatud 1998. aastal 12 riigi alaliidu poolt Tallinnas. Tänaseks kuulub föderatsiooni 25 riiki. Euroopa Kabeföderatsiooni esimene president oli poolakas Jacek Pawlicki ning kuni 2007. aasta lõpuni asus föderatsiooni peakontor Poolas. Praegune president on Janek Mäggi, kes on ühtlasi alates 1999. aastast Eesti Kabeliidu president. Euroopa Kabeföderatsiooni peakontor asub Tallinnas Malemajas Vene tn 29. Euroopa Kabeföderatsioon korraldab Euroopa tiitlivõistlusi kabes. Föderatsiooni ülesanne on kabe kui spordiala populariseerimine Euroopas ning uute liikmesriikide kaasamine.