Loome, korraldame ja arendame suhteid klientide, kolleegide, meedia, valitsusasutuste ja avalikkusega juba üle 20 aasta

Janek Mäggi: "Pilk ärigeeniuste maailma"

Õigupoolest on Nokia asutatud 1865. aastal, mitte 1993, kui tuli välja tema esimene mobiiltelefon. Ja kummikuid ei tooda see maailmakuulus firma enam üle 10 aasta. Tea „50 klassikut” sarja raamat „Firmad ja ettevõtted” annab hea ülevaate mitmete maailmakuulsate trendiloonud ettevõtete sünnist, kujunemisest ja käekäigust. Näitab, kuidas on võimalik unistusi ellu viia ja hiljem nendes elada.

Ajaloost on õppida tegelikult palju, isegi selliste kiiresti muutuvate organisatsioonide puhul, nagu seda on ettevõtted. Kuigi enamik firmasid ei ela oma 5nda sünnipäevani (ca 10% siiski elab), on maailmas ilma teinud firmad reeglina väga-väga vanad. Näiteks Twinings on asutatud 1706, Nestle 1867, IBM 1896, kui tuua mõned üksikud näited.

Nii pika aja peale selguvad ka ettevõtete edu ja ebaedu põhjused. Mõned on suutnud kõikide majandustsüklitega mõistlikult kohaneda, teised jälle mitte. Need, kes on suutnud, ongi teinud ajalugu. Miks ja kuidas, selgub juba nende lugude põhjalikumal uurimisel.

Raamutus on ka palju lihtsalt huvitavat lugemist, mis on ärist huvitatud inimesele magus ajaviitekirjandus. Miks Henry Ford juba tagasitõmbununa taas firmat juhtima hakkas? Kas Roland Reagan tõesti on olnud tubakafirma reklaaminägu? Kes tahab nendele küsimustele vastust saada, peab raamatu kätte võtma. Head sukeldumust maailma ärigeeniuste maailma.