Loome, korraldame ja arendame suhteid klientide, kolleegide, meedia, valitsusasutuste ja avalikkusega juba üle 20 aasta

Janek Mäggi: Eesti taksondus on suurepärane, rohkemgi riigikogulasi peale Repinski võiks taksot sõita

Nuriseja võib alati käia jala, sõita jalgrattaga või häda pärast oma autoga.

Eesti taksondus on täiesti suurepärane, hiilgavas, elu parimas vormis vormis. Et meil on üldse võimalik taksoga sõita ja kellelgi on huvi seda ühistranspordi eriliiki pakkuda, on minu jaoks vaimustav.

Martin Repinski on väga tubli mees, ei põlga ühtegi tööd. Kui vaja, lüpsab kitsi, kui vaja, viskab sõnnikut, kui vaja, on minister ja juhib riiki, kui vaja, teeb Eesti Vabariigile seadusi – ja kui vaja – sõidab taksot, mis on kordades huvitavam kui riigikogu liikme elu ning töökuse korral ka palju tasuvam.

Minu meelsest võiks kõik need inimesed, kes valitsuse või riigikogus oma palgaga rahul pole või kellel igav on, sõita taksot – saab tutvuda ka Eesti tõelise eliidiga – sest need, kes taksoga sõidavad, peavad olema väga heal järjel inimesed ning enamasti ongi. Pidudele kutsutakse ja pidudel käivad ainult kõige tublimad, kõige väärikamad. Riigikogus töötab aga lihtrahvas, taksojuhid ja muud sellised, kes ei suuda oma elu ise huvitavaks teha.

Inimesed ei ole rahul, et taksojuhid ja taksofirmad tahavad raha teenida? Aga siis ei pea kogu aeg pidutsema, kui hind ei meeldi. Või võib seda teha ka kaine peaga, mis on oluliselt tervislikum. Takso ju tellitakse ikka selleks, et saaks end silmini täis juua. Need, kes klaasikese või paar võtavad, istuvad ju tuima näoga rooli. Politsei enam roolijoodikuid ju ei püüa, ta paneb avalikus kohas käed raudu neil, kes maski ei kanna – nad on roolinapsitajatest kordades ohtlikumad!

See, et taksojuhid suudavad lollidelt, raha ära võtta, on eriti vinge. Kui vanasti öeldi, et majanduskriisi saabub siis, kui taksojuhid hakkavad aktsiaid ostma, siis nüüd on ajad muutunud. Nüüd on Eesti kõige rikkamad inimesed taksojuhid ja multimiljonärid taksofirmade omanikud. Ma ei saa aru, miks õed ja õpetajad virisevad oma palga üle – mingu taksojuhiks!

Taksondus on niivõrd hea, et kõik normaalsed inimesed on õnnelikud: alati on võimalik hakata taksojuhiks ja teenida ministri või riigikoguliikme palk vähemalt, isegi laisavõitu olles; kliendid on üliõnnelikud, kui takso üldse saavad ja keegi neid teenindab ning paljud inimesed on oma auto ostmisest täielikult loobunud, sest isegi kõige vanemat krüsa ei ole võimalik saada või maksab see uue hinna – rahunege maha, kõik on vint!

Ainult üksikud joodikutest ihnsad kliendid pole rahul – tahavad vist tasuta bussiliiklusega sarnaselt üleriiklikku tasuta taksoteenust – issand jumal, kui regionaalpoliitilistel eesmärkidel sõidaks Pärnus ringi tasuta riiklikud taksod, mis on enamasti tühjad – või siiski tuleks teha! – see oleks nutikatele ärimeestele jälle üks megahea teenimise koht! Taksondus on palju olulisem kui näiteks meditsiin või haridus. Seda tuleb toetada. Mina teen seda hea meelega ja olen väga rahul.