Loome, korraldame ja arendame suhteid klientide, kolleegide, meedia, valitsusasutuste ja avalikkusega juba üle 20 aasta

JANEK MÄGGI MEENUTAB EUROVISIONI KODULEHE LOOMIST: EESTI JAOKS OLI SEE IKKAGI VÕIMAS KORDAMINEK

Täna ilmnes, et Eurovisioni ametlik koduleht on andekate eestlaste kätetöö. Üks tegijaist, Janek Mäggi, meenutab 2001. aasta Tallinnas toimunud Eurovisionit ning asjade kulgu, kuidas Eurovision endale lõpuks funktsioneeriva veebikülje sai. 

“See aeg, kui Tarmo Krimm ja Juhan Paadam tegid mulle ettepaneku asuda juhtima Eurovisioni internetiväravat, oli vaimustav just seetõttu, et varasematel aastatel aastatel oli lehekülg kolm korda järjest läbi kukkunud – ei suudetud lehte “püsti jätta”,” kirjeldab Mäggi toona valitsenud olukorda ja täpsustab, et käis Tarmo Krimmiga kahel korral Taanis õppimas, mida nemad seal tegid ja miks kõik metsa läks.


Samuti käidi nii Genfis kui Amsterdamis aru andmas, miks nendega nii ei lähe ja tuli teha rasket veenmistööd, et just nemad on taanlastest paremad.

“Ma ei taha võtta eurovision.tv loomise au üksnes endale, see poleks õiglane. See oli meeskonnatöö, mille suur pealik oli ikkagi Tarmo Krimm, kes on uskumatult võimekas lobist ja televisiooni turundusäss,” sõnab Mäggi ja lisab, et just Krimm oli mees, kes oli talle teadmiste ja oskuste poolest eeskujuks ning on siiani.


“Minu roll oli see pilt koos Tarmoga kokku panna ja me saime sellega õnneks hakkama. Kogemuste puudumisele vaatamata. Kuid võibolla just tänu sellele, et me ei osanud midagi karta – tegimegi ära. Elu on vahel lihtsam, kui sa ülearu tema valukohti ei tea.”

“Tõsi on see, et ühistöö tulemusena sündis internetivärav, mis elab siiani. Mäletan, et meie ainus unistus oli, et leht jääks seekord esimest korda ajaloos püsti,” meenutab Mäggi ning tõdeb heal meelel, et loodi värav, mis on jäänud nüüdseks püsti juba viieteistkümneks aastaks.

“Jube äge tunne muidugi ning isikliult tänan Tarmot ja Juhanit väga, et nad minusuguse poisinolgi kampa võtsid, olin siis 28, ning mulle midagi suurt teha usaldasid. Nagu kõigile teistele, kellega koos seda tegime. Eesti jaoks oli see ikkagi võimas kordaminek,” sõnab Mäggi.