Loome, korraldame ja arendame suhteid klientide, kolleegide, meedia, valitsusasutuste ja avalikkusega juba üle 20 aasta

Janek Mäggi: enne külmuvad inimesed surnuks, kui rohepoliitika eesmärgid realiseeruvad

Haigus tapab vähem kui vaesus.

Sõja ajal tuleb valmistuda rahuks, mitte avada veel üks rinne!

Seda, et Eesti on maailma kõige haigem riik, me teame. See ei ole uudis. Ravi ei ole ning poliitikud soovitavad valida, keda on üldse mõtet ravida või haletseda ja keda mitte.

Kuid haigus tapab vähem kui vaesus. Me püüame täiel rinnal rammida ka maailma kõige vaesemaks riigiks – peagi lükatakse kortermajade kaupa välja küte, sest inimesed ei jõua neid arveid enam maksta. Ostavad ehk veel viimase leiva ja viimase viina, mis enne surunukskülmumist Kohta-Järve väärtusetustes korterites tujutõstvalt lohutavad. Sest korteri turuväärtus on väiksem kui kuine kütte- ja elektriarve.

Hea plaan oleks viia kõik nõukogudeaegsed korrusmajad kiiremas korras üle ahjuküttele, kuid see oleks vastuolus rahvusvahelise kliimapoliitikaga.

Toetusi võib ju maksta, kuid need ei päästa. Kriisijuhtimise asemel „töötab valitsus välja universaalset hinnakalkulaatorit, mille abil saab iga leibkond ise oma sissetulekust lähtudes vaadata, kui palju on võimalik toetust saada ning seejärel juba omavalitsuse poole pöörduda,“ kinnitas ERRi uudis (02.11).

Aga sissetulekut ei ole. Lihttööliste töökohad – nt baarid, sööklad, restoranid, spordisaalid – on pankrotis või selle veerel. Lollid, kes kardavad vaktsineerimist, on lahti lastud. Et internet on välja lülitatud, pole kuskil võimalik selle kalkulaatoriga mängida. Pöördumiseks ei ole vaimset jõudu ja tervist.

Süsteemne viga, kus haiglavõrgu järel lendavad uppi kõik muud taristud, kultuur takkapihta, on nii suur, et pööbel valmistub revolutsiooniks – vikatid ja hangud olid juba seljas, Vabaduse väljakul.
Masse ei püüa rahustada keegi, pigem valatakse tulle bensiini. Saage hakkama! Olge normaalsed! Restoranipidajatel on 100% õigus – kui on vabaduste piirangud, tuleb neid rahaliselt kompenseerida.

88 miljonit eurot kõlab hästi. Kuid kas see jõuab kõigini, kes seda igal juhul vajavad?

Sõjas tuleb valmistuda rahuks, mitte ajada kogu ühiskond hulluks – nt olles rohepoliitika eestvõitleja, samas kui need inimesed, kelle elukvaliteeti väidetavalt püütakse parandada, külmuvad enne surnuks, kui nad saavad teada, et nende jaoks püütakse midagi teha, mida nad ei oodanud, palunud ega vajanud – et elada, et ellu jääda.