Loome, korraldame ja arendame suhteid klientide, kolleegide, meedia, valitsusasutuste ja avalikkusega juba üle 20 aasta

Elu kõige tähtsamad raamatud

Janek Mäggi elu kõige tähtsamad raamatud

Kümme tähtsat raamatut

1. Piibel
2. Sipsik, Eno Raud
3. Churchill - üks 20. sajandi elulugu, Christian Craf von Krackow
4. Bullerby lapsed, Astrid Lindgren
5. Kogutud luuletused, Jüri Üdi ja Juhan Viiding
6. Saatja aadress, Paul-Eerik Rummo
7. Sinuga ja Sinuta, Juhan Liiv
8. Päikesepillaja, Artur Alliksaar
9. Poeemid, sonetid ja muud luuletused, Harald Rajametsa tõlkes, William Shakespeare
10.Luuletused, Kalju Lepik

Järjekord on juhuslik, kuid valik hoolikas. Armastan luulet. Valikusse sai koguni 7 luuleraamatut, kui ka Vana Testamenti poeesia hulka lugeda. Uku Masingu ja Toomas Pauli tõlget tuleb kiita. Piibel elustus, kui käisin Pühal maal. Tähed hakkasid rääkima. Kõige rohkem meeldib mulle Koguja raamat - kõik on juba olnud, muust rääkimata.
Ja kaks lasteraamatut - mälus on palju detaile, mis elavad seal siiani oma elu. Aegajalt külastavad mind, ja mitte harva.
Churchilli elulugu lugedes ärkas mul huvi ühiskonna arengute vastu - miks ja kuidas elu edasi läheb ja palju see juhtidest sõltub. Riigimees saab suurmeheks siis, kui teda ei saa enam valida.
Surnud kirjanikud (ja kunstnikud) kõnetavad mind enam, kui elavad. Nende sõna on lõplik. Järge ei tule. Isegi Piiblile mitte. Johannes pani ilmutuse raamatuga punkti. Tõde on lõplik. Nagu kõrgeima kohtu otsus.
Luulest peaksin märkima veel teisi autoreid, kuid mälus ei sähvatu konkreetne raamat, pigem üldpilt. Siin on mingil eluhetkel terviklikuks osutunud teos. Selline lugu.